Jak udělat svou každodenní péči o pleť šetrnější k životnímu prostředí?

Stále více aktivně hledáme způsoby, jak snížit náš individuální dopad na životní prostředí. Naše úsilí zahrnuje kosmetické produkty, které používáme. Podívejte se na tipy pro zelenější péči o pleť a informace o velmi běžné praxi greenwashingu.

Co je to Greenwashing?

Greenwashing je obecný termín, který popisuje značky, které uvádějí zavádějící tvrzení nebo odkazují na „zelenou“ výhodu produktu. Greenwashing tvrdí, že produkt vypadá jako „zdravá“ alternativa nebo alternativa šetrná k životnímu prostředí, i přesto, že tomu tak není. Kromě toho, že je greenwashing neetický, vyvolává zmatek a nedůvěru. Stává se to v mnoha odvětvích, nejen v kosmetickém průmyslu. Pro greenwashing bylo povoláno mnoho velkých značek, včetně L'Oréal a Head & Shoulders . Pokud chcete, aby vaše péče o pleť byla šetrnější k životnímu prostředí, proveďte si před nákupem průzkum produktů.

Jak se vyhnout Greenwashingu v péči o pleť

Chcete se vyhnout greenwashingu? Zvažte všechny složky, které jsou součástí produktu péče o pleť, i ty, které jsou vynechány. Během posledního desetiletí došlo k posunu v ekologicky uvědomělých spotřebitelích vyhledávajících etikety, které jsou zdravé a „bez toxinů“. Pojmy „vegan“ a „udržitelný“, „přírodní“ a „organický“ jsou dnes již celkem běžné. Rovněž známe pojmy, jako "bez parabenů", "bez síranů", atd. To však neznamená, že se uvnitř neskrývají žádné ošklivé přísady. Značky se snaží držet krok se „zeleným“ trendem, ale nemusí to nutně dělat správným způsobem. Investují do chytřejšího marketingu, ale ne nezbytně zlepšují zdravotní přínosy svých produktů. Proto je užitečné se před nákupem informovat a udělat si malý průzkum.

Výzvy v oblasti označování kosmetického průmyslu

Greenwashing není jednoduchá a jasná záležitost. Skutečně etické a zelené značky čelí několika výzvám, včetně:

  • Nedostatku konzistentního a soudržného přírodního/organického regulačního orgánu/certifikace.
  • Nedostatku etických postupů označování kosmetiky. To má za následek, že se společnosti maskují obaly, které eticky neodráží jejich obsah.
  • Lidé by si měli uvědomit potřebu transparentnějších informací a vzdělanosti o „špatných“ a „zdraví škodících“ chemických látkách.
  • Informovanosti, kterým „přírodním“ přísadám je třeba se vyhnout, protože je známo, že dráždí pokožku nebo jsou škodlivé.
  • Informovanosti o tom, co používat, a čemu se vyhnout na dětské pokožce, která má jinou úroveň pH než pokožka dospělých.

Proč zvolit rutinu péče o pleť šetrnější k životnímu prostředí

  • Studie Environmental Working Group ukazují, že průměrný člověk je pravidelně vystavován syntetickým, toxickým, kůži dráždivým nebo známým karcinogenním složkám, které mohou narušit jeho hormonální rovnováhu. Naše kůže funguje jako bariéra, ale má také póry, které absorbují nečistoty. Studie zjistily, že je obtížné prokázat, co se vstřebává, a jaký to má dopad na tělo. Stojí za zmínku, že produkt může být označen jako „organický“ s minimem organických složek. A mohou tam být i nějaké syntetické přísady! Mnoho společností stále projde tvrzením, že jejich produkty obsahují „přírodní ingredience“, ale již neřeknou, že obsahují 1 % přírodních esenciálních olejů! Je to nefér pro značky, které se snaží vyvíjet séra a produkty s kvalitními, přírodními a pro planetu šetrnými ingrediencemi.

Jak se vyhnout greenwashingu v průmyslu péče o pleť

Zde je několik tipů, které vám pomohou zjistit, jak učinit vaši každodenní péče o pleť šetrnější k životnímu prostředí:

    • Ověřujte, pátrejte, byť byste měli přímo oslovovat značky a ptát se jich:
      • Jaké AKTIVNÍ složky přípravek obsahuje?
      • Zašlete mi potvrzení své certifikace (pokud uvádí, že ji mají)
      • JAKÉ ingredience jsou přesně přírodní/organické a v jakých koncentracích?
  • Najděte značky, které se snaží minimalizovat odpad ve všech aspektech svého podnikání
    • Staňte se bojovníkem za přísady
      • Existují známé karcinogeny, toxické přísady, hormonální disruptory nebo syntetické přísady - víte, které to jsou?
      • Dejte si pozor na ozdobné názvy „ochranných známek“, jako (zde hypotetický příklad) „Nejmodernější: SkinPlump Extract 510“.
      • Méně je více. Vyberte si mnohostranné, univerzální a účinné produkty. Například Hydratační sérum (LINK) je přírodní hydratační krém, sérum, hydrátor a přírodní primární make-up.
    • Termíny, které je třeba mít na paměti na štítcích
      • Odkazy na "unikátní" přísady mohou znamenat, že se vás snaží přesvědčit o výhodách přísady.
      • U „veganských“ ingrediencí to neznamená, že celý produkt je veganský.
      • Hledejte značky, které na svých etiketách uvádí „komplexní“, např. „100% rostlinné“, a nikoli pouze zobecněné, chabě „organické“.
      • Hledejte značky s důvěryhodnými „certifikacemi“ prostřednictvím organizace třetí strany. Tvrdě pracovaly na získání této certifikace.

    Udělejte z Kury centrum vaší péče o pleť a za to dostanete kosmetiku šetrnější k životnímu prostředí. Rozhodněte se pro nákup naší řady produktů péče o pleť s vysoce kvalitními koncentrovanými přísadami ještě dnes.

    Nakupujte nyní